درياچه چورات يکي از جذاب ترين و استثنايي ترين درياچه هاي طبيعي ايران است. درياچه اي در قلب جنگل مازندران. درياچه چورات يکي از معدود درياچه هاي طبيعي ايران است که در اثر زمين لرزه ايجاد شده است. در سال 1318 به دليل لغزش زمين ، زمين لرزه اي رخ داد که باعث سد طبيعي در جهت چشمه به شکل گيري درياچه چورات شد. اين درياچه نيز به نام ميانه خوانده مي شود ، اما به دليل نزديکي به دهکده چورات ، اين نام را دارد.


 


 بليط هواپيما


 


درياچه چورات


 


 


 


عمق درياچه در فصول مختلف متفاوت است و بستگي به بارندگي هاي فصلي آن دارد. در تابستان ها و به طور کلي ، وقتي مقدار آب درياچه کاهش مي يابد ، درختچه ها ظاهر مي شوند و منظره اي شگفت انگيز ايجاد مي کنند. اين درختان همان گياهاني هستند که قبل از ايجاد درياچه در اين منطقه وجود داشته و در زير آب قرار داشته اند.


بليت هواپيما


 


 


درياچه چورات


 


 


 


اگر علاقه اي به ماهيگيري داريد ، اين درياچه يکي از بهترين گزينه ها براي شماست. اين ماهي ها که توسط مردم آن منطقه در درياچه ريخته شده اند. برخي افراد نيز بر اين باورند که پرندگان تخم ريزي مي کنند و آنها را به درياچه مي رسانند.


 


مي توانيد در اين درياچه زيبا قايقراني کنيد و از مناظر لذت ببريد. اما به ياد داشته باشيد که قايق در اين مکان اجاره نمي شود و در صورت نياز به قايقراني بايد از قايق خود استفاده کنيد. در امتداد درياچه چورات ، شما مي توانيد چادر برپا کنيد و شب را به صبح برسانيد ، اما به ياد داشته باشيد که هيچ امکانات رفاهي در اين مکان وجود ندارد ، بنابراين تمام تجهيزات لازم را با خود ببريد.


 


 


 


درياچه چورات


 


 


 


شنا در اين درياچه به دليل وجود تنه درخت بسيار ناامن است. بنابراين ، بهتر است به جاي شنا ، روي يک قايق روي آب شناور شويد.


وقتي وارد اين منطقه مي شويد ، بوي گياهان Pennyrile و Thymus بر شما تأثير مي گذارد. درختاني مانند Medlar ، Crataegus و گردو در اين درياچه به وفور ديده مي شوند.


 


 


 


درياچه چورات


 


 


 


بهترين زمان براي رفتن چيست؟


تمام فصول سال براي رفتن به اين درياچه مناسب است ، اما به دليل دماي زياد و روش تاسف آور ، زمستان اين درياچه براي هر مسافر مناسب نيست. مي توانيد مناظر ناشناخته درياچه را در بهار و پاييز مشاهده کنيد.


 


 


 


رفتن به آنجا؟


شما بايد به ساري برويد که حدود 6 ساعت از تهران به ساري (از جاده فيروزکوه) مي رسد.


 


پس از رسيدن به ساري ، مسير جنوب شرقي ساري را طي کرده و خود را به بلوار کشاورز ببريد. به بلوار کشاورز ادامه دهيد که از ساري خارج مي شود. پس از خروج از ساري و در مسافتي حدود 42 کيلومتر ، ورودي چورات را مشاهده خواهيد کرد.


 


پس از طي مسافتي کوتاه ، به جاده خاکي رسيد که به درياچه مي رسيد ، عده اي پياده روي مي کردند و بعضي ها با ماشين. مي توانيد به مدت 2 ساعت در جاده قدم بزنيد و 50 دقيقه با ماشين پياده شويد. به دليل شيب مسير بهتر است از ماشينهاي خارج از جاده استفاده کنيد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Trina Deborah خبر youmovies Budy Nonito طراحي ويلا هتل ارنج کانتي ريزورت John John خريد ريموت کنترل SAGA